Sağlık&Hijyen


SAKARYA ET için hijyen, en önemli unsurların başında gelir ve bu sebepten üretim tesisleri en hijyenik koşullara uygun şekilde inşa edilmiştir. Duvarlar, tavan, soğutma fanları, su boruları ve elektrik kabloları paslanmaz materyaller kullanılarak yapılmıştır. Her gün mesai bitiminde üretim bölümü konusunda uzman, uluslararası temizlik firması tarafından temizlenmekte, her hafta da üretimden ve ekipmanlardan numuneler alınıp kontrol edilmektedir.

Hepa filtrelerden süzülen hava içeri gelerek steril bir ortam oluşturmaktadır. Personel eğitimine önem veren SAKARYA ET, personeline işe başlarken eğitim vermekte ve her sene hijyen eğitimini tekrarlamaktadır. Personel tesise girerken ilk aşamada sıcak su ve sabunla ellerini yıkar, kurutma havlularıyla ellerini kurutur.

İkinci aşamada ise, 6 metrelik tamamen kapalı dezenfeksiyon ünitesinde, çizme yıkama ve el dezenfeksiyon sistemi vardır. Ayakkabılar fırçalama sistemiyle dezenfekte edilerek, eller çift noktalı turnikeye sokularak dezenfeksiyonu yapılır. Bu işlemlerin sonunda turnike otomatik açılır ve imalata başlanır.

Çalışanların ellerinden numune alınarak mikrobiyolojik kontroller yapılır. Çalışanlar parçalama aşamasında çelik yelekler, çelik eldivenler, gıdaya uygun ayakkabılar kullanmaktadır.

SAKARYA ET, hijyen konusunda son teknolojiyi kullanarak her aşamada lezzetini muhafaza etmektedir. Kesim sonrasında etin dinlendirilme, işleme, parçalama, nakliye ve satışına kadar soğuk zinciri kırmadan, hijyenik koşullara dikkat edilerek ürünler tüketicilere ulaştırılmaktadır.